Wyszukaj ofertę w MLS

Ponad 2000
OFERT NA
WYŁĄCZNOŚĆ!
zgłoś swoją ofertę

Bądź na bieżąco

Pokaż kursy walut


Oceń naszą stronę

 

Karlikowo

     Przylega do morza, łącząc Dolny Sopot z Jelitkowem ulicą Bitwy pod Płowcami, przy której stoją najwyższe budynki w Sopocie. Na szczęście nie powstało więcej jedenastokondygnacyjnych wieżowców w pobliżu centrum Sopotu. 
     Dawny plan urbanistyczny zakładał, że Sopot będzie kolejną sypialnią w Trójmieście. Dobrze, że w pewnym momencie architekci opanowali się. Widoki z nich ładne - żeby popatrzeć na morze, nie trzeba iść na plażę (nawet Hel widać). Jednak nie mają one nic wspólnego z wystrojem i klimatem kurortu. Świadczą o tym: stylistyka zadań deweloperskich czy rekonstrukcji starych kamienic oraz willi. 
     Trochę tu głośniej, dlatego też ceny za mieszkania nie biją rekordów. Ale bliżej plaży zaczyna się kłopot ze znalezieniem oferty. 
     Atutami dzielnicy są oczywiście: plaża i atrakcje przy nadmorskiej promenadzie. Znajduje się tu jeden z najcenniejszych reliktów dawnej zabudowy Sopotu - Plac Rybaków z 1914 roku. Jego symbolem jest kilkumetrowa kotwica z XVII wieku wyłowiona przez miejscowych rybaków, która stoi między zabytkowymi domami kurortu. XIII-wieczna przystań rybacka usytuowana na plaży i wale wydmowym, jest żywym skansenem, obok którego znajduje się kapliczka O szczęśliwy powrót z 1999 roku autorstwa Brunona Wandtkego oraz magiczny bar Przystań.
    W pobliżu położona jest mekka windsurfingowców. Sopocki Klub Żeglarski Hestia - Sopot, działający od 1983 roku jest najnowocześniejszym Centrum Windsurfingu w Europie (www.skz.sopot.pl). Tu wyrośli pod okiem wspaniałych trenerów mistrzowie Polski, Europy oraz Świata (Przemysław Miarczyński, Piotr Olewiński, Roman Budziński, Maciej Grabowski, Ania Gałecka, Ania Graczyk). Żeglarzom pomagają sponsor i gmina, która w 2003r. wybudowała pierwszy w Sopocie slip, czyli specjalny pięćdziesięciometrowy pomost do wodowania sprzętu pływającego (dla sportowców, ratowników i amatorów sportów wodnych). 
    Sopot wyrasta na bardzo prężny i wszechstronny ośrodek żeglarski. Jest to kolejna zaleta mieszkania w Perle Bałtyku. Posiada warunki i zaplecze do uprawiania klasycznego żeglarstwa i windsurfingu
(www.ssc.com.pl), lub kitesurfingu (www.kiteschool.pl), zarówno przez amatorów, jak  i profesjonalistów.   
Mieszkańcy a także goście mają okazję skorzystać z wielu atrakcji i znakomitych warunków rekreacji, jakie daje im baza klubu żeglarskiego czy Sopockiej Szkoły Katamaranów NAVIGO (www.katamaran.sopot.pl). Spragnionym jeszcze silniejszych wrażeń pozostają sporty motorowodne - motorówki, skutery wodne. 
    Akwen przy Sopockim Klubie Żeglarskim Hestia Sopot, należy do najpiękniejszych na świecie, chociaż nie łatwych. Pogoda bowiem bywa zmienna jak kobieta i dominują zachodnie szkwaliste wiatry. Ale za to woda jest cieplejsza niż na otwartym morzu i zawsze można spotkać kogoś ciekawego np.: Michała Juszczakiewicza, który w drodze od przedszkola do Opola urwał się na godzinkę ze studia i musi sprawdzić siłę wiatru na desce. 
     Na terenie klubu siedzibę ma WOPR, co stanowi zabezpieczenie ratownicze osób przebywających na sopockim akwenie. Sopot stwarza nie tylko możliwości własnego, aktywnego uprawiania żeglarstwa, ale także obserwowania zmagań profesjonalistów. W kurorcie bowiem odbywają się coraz bardziej prestiżowe regaty windsurfingowe, żeglarskie i motorowodne, rangi Mistrzostw Europy czy nawet Mistrzostw Świata. Można je podziwiać z sopockiego mola, z tarasu widokowego SKŻ, z plaży a nawet z okien wielu kamienic w pasie nadmorskim czy z górnego tarasu miasta. 
    Czy są więc jakieś mankamenty Sopotu? Może trochę za krótkie lato...