Wyszukaj ofertę w MLS

Ponad 2000
OFERT NA
WYŁĄCZNOŚĆ!
zgłoś swoją ofertę

Bądź na bieżąco

Pokaż kursy walut


Oceń naszą stronę

 

Wyścigi

     W przeciwieństwie do nazwy - cicha dzielnica oddzielająca gdańską Żabiankę od centrum Sopotu. Dominuje tu niska zabudowa z przewagą domów jednorodzinnych, kamienic i malowniczo rozciągającym się Hipodromem. 
     Na powierzchni 40 ha nie tylko organizuje się wyścigi konne, to miejsce licznych festynów, wystaw i koncertów. W 1999 roku została tu odprawiona przez Papieża Jana Pawła II Msza Święta dla ponad 700 tys. wiernych. Na sopockich torach wyścigowych prowadzone są również zajęcia hipoterapeutyczne - rehabilitacja osób niepełnosprawnych przy udziale konia. 
     Ciekawa lokalizacja oraz dobra komunikacja dodatkowo wpływają na ceny nieruchomości. Domy nie są tu tańsze niż w pozostałych dzielnicach kurortu a na ceny mieszkań ma wpływ największa rezerwa wolnego terenu pod nowe inwestycje. Tu pojawia się najwięcej ofert na pierwotnym rynku nieruchomości. W starym budownictwie mieszka się jednak mniej akustycznie. 
     Gonitwa za mieszkaniami nie ustaje. Brakuje wymarzonych ofert. Chciałoby się zwolnić albo przerwać te wyścigi - ale słyszymy z boku a nóż pojawi się coś nowego na rynku. 
     Ciekaw jestem, gdzie widzisz swoje miejsce? Jakie masz preferencje? A może dla Ciebie ważniejsze jest, nie gdzie ale z kim będziesz mieszkać? 
     Parafrazując słowa piosenki trójmiejskiego zespołu "eM" 
                            "Tu się wszystko kończy i zaczyna  - Gdańsk, Sopot, Gdynia"